The Collection Catalogue:
IBM / Lenovo ThinkPad Edge E325 "VANELLUS"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | IBM / Lenovo |
| Model: | ThinkPad Edge E325 |
| Build Year: | 2011 |
| Partnumber: | 1297-2EG |
| Serial Number: | LR-3F8RC |
| Network Name: | VANELLUS
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 7 / 10 |
| Known Defects: | Ok |
| Original Configuration by MTM: |
Fusion E350(1.6GHz), 2GB RAM, 320GB 5400rpm HD, 13.3in 1366x768 LCD, AMD Radeon HD 6310, 802.11bgn wireless, Bluetooth, 1Gb Ethernet, UltraNav, Camera, 6c Li-Ion, Win7 Home Basic 32
|
Убито крепление петель, отремонтировано по методу 390 |
| Location: | ThinkPads |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | Linux |
| Version: | Linux Mint 15 (Olivia) x64 |
| Shell: | XFCE |
| Language: | RUS |
| OEM License: | No |
| Display Details |
| Screen Size: | 13.3" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 1366x768 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | AMD64 |
| CPU Brand: | AMD |
| CPU Model: | Fusion E350 |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 2x1600 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 4096 MB |
| RAM Configuration: | 2x2GB DDR3 |
| Primary Storage: | 120GB SATA SSD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | AMD / ATi |
| Video Chipset: | Radeon 6310 Int |
| Video RAM: | 384MB SMA |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | noODD |
| Communications: | BT, WiFi 11b/g/n, LAN 1000 |
| Keyboard: | RU |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.