The Collection Catalogue:
IBM / Lenovo ThinkPad R40 (15") "TUNNAN"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | IBM / Lenovo |
| Model: | ThinkPad R40 (15") |
| Build Year: | 2003 |
| Partnumber: | 2722-CDG |
| Serial Number: | 99-BD973 |
| Network Name: | TUNNAN
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 8 / 10 |
| Known Defects: | Ok |
| Original Configuration by MTM: |
P M 1.4GHz, 512MB RAM, 40GB 4200rpm HDD, 15 SXGA+(1400x1050) TFT LCD, 32MB ATI Radeon 7500, 24x/10x/24x/ 8x CD-RW/DVD , Modem(CDC), Ethernet(LOM), Intel PRO 802.11b, Secure chip, UltraNav, IEEE 1394, Li-Ion battery, WinXP Pro
|
Требуется замена USB порта и сетевого чипа |
| Location: | ThinkPads |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | WinNT |
| Version: | Windows XP Professional SP1 |
| Shell: | Windows Classic |
| Language: | RUS |
| OEM License: | Yes |
| Display Details |
| Screen Size: | 15.1" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 1400x1050 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Pentium M |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 1400 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 1024 MB |
| RAM Configuration: | 2x512 DDR |
| Primary Storage: | 40GB IDE HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | AMD / ATi |
| Video Chipset: | Mobility Radeon 9000 |
| Video RAM: | 64MB |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | DVD/CD-RW |
| Communications: | WiFi 11b/g, LAN 10/100, Modem 56k, IEEE1394 |
| Keyboard: | RU |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.