The Collection Catalogue:
Fujitsu fmV-Biblo LOOX T5/53W "TOKAI"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | Fujitsu |
| Model: | fmV-Biblo LOOX T5/53W |
| Build Year: | 2001 |
| Partnumber: | CP068700 |
| Serial Number: | 213308673 |
| Network Name: | TOKAI
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | |
Японская клавиатура, модуль мобильной сети H"IN |
| Location: | Ultralights |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | WinNT |
| Version: | Windows XP Professional |
| Shell: | Windows Classic |
| Language: | RUS |
| OEM License: | No |
| Display Details |
| Screen Size: | 10.0" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 1280x600 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Transmeta |
| CPU Model: | Crusoe TM5600 |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 533 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 128 MB |
| RAM Configuration: | 128 SDRAM uDIMM |
| Primary Storage: | 10GB IDE HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | AMD / ATi |
| Video Chipset: | Rage Mobility |
| Video RAM: | 4MB |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | DVD-ROM |
| Communications: | Modem 56k, IEEE1394, H"IN |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.