The Collection Catalogue:
Dell Latitude XPi CD "SUNDERLAND"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | Dell |
| Model: | Latitude XPi CD |
| Build Year: | 1996 |
| Partnumber: | P150ST |
| Serial Number: | 74X43 |
| Network Name: | SUNDERLAND
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 10 / 10 |
| Known Defects: | |
| Location: | Warehouse |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | WinNT |
| Version: | Windows NT 3.51 Workstation |
| Shell: | Windows Old |
| Language: | EN |
| OEM License: | No |
| Display Details |
| Screen Size: | 12.1" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 800x600 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Pentium |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 150 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 40 MB |
| RAM Configuration: | 8+16 FPM + 16 Int |
| Primary Storage: | 2.1GB IDE HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | NeoMagic |
| Video Chipset: | MagicGraph 128V |
| Video RAM: | 1.125MB |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | FDD, CD-ROM |
| Communications: | - |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.