The Collection Catalogue:
SERVERGHOST Constellation X7/TE "SELENA"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | SERVERGHOST Build |
| Brand: | SERVERGHOST |
| Model: | Constellation X7/TE |
| Build Year: | 2003 |
| Partnumber: | CNST-P875D-DT |
| Serial Number: | CN03-3182 |
| Network Name: | SELENA
(Selena Swift (Jade and Emerald)) |
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Check required |
| Location: | Warehouse |
| Motherboard & Chassis |
| Motherboard: | Asus PC-DL Deluxe |
| Chipset: | i875P |
| Platform: | Socket 604 Dual |
| Case: | Inwin H506 |
| Case Type: | Desktop |
| Form Factor: | ATX |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | 2x Xeon 3066 |
| CPU Count: | 2 |
| Cores and Clock: | |
| Memory & Storage |
| RAM: | 2048 MB |
| RAM Configuration: | 2GB DIMM DDR ECC |
| Primary Storage: | 2x36GB SATA 10000rpm HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipset: | 32MB Matrox G550 |
| Audio: | AC'97 Int |
| Connectivity & Expansion |
| Network Card: | Intel GbLAN Int. |
| Drives: | 3.5" FDD, DVD-RW IDE |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.