Main
News
The Showroom
The Catalogue
Analytics
The Blog
The Forum
The Articles
Think-Info
The Team
Resources
|
The Collection Catalogue:
SERVERGHOST Rotoscope P7 "RONETTE"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | SERVERGHOST Build |
| Brand: | SERVERGHOST |
| Model: | Rotoscope P7 |
| Build Year: | 2002 |
| Partnumber: | RTSC-GE845-MT |
| Serial Number: | RT02-0093 |
| Network Name: | RONETTE
(Ronette Pulaski) |
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Check required |
| Location: | Warehouse |
| Motherboard & Chassis |
| Motherboard: | Intel D845GEBV2 |
| Chipset: | i845GE |
| Platform: | Socket 478 |
| Case: | Inwin S500 |
| Case Type: | Tower |
| Form Factor: | ATX |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Pentium 4 2800 |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | |
| Memory & Storage |
| RAM: | 2048 MB |
| RAM Configuration: | 2GB DIMM DDR |
| Primary Storage: | 80GB IDE HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipset: | 128MB GeForce 4 Ti 4400 AGP |
| Audio: | AC'97 Int |
| Connectivity & Expansion |
| Network Card: | Intel 10/100 LAN Int. |
| Drives: | 3.5" FDD, DVD 16x IDE |
|
No comments yet.