The Collection Catalogue:
IBM / Lenovo ThinkPad L520 "PRIVATEER"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | IBM / Lenovo |
| Model: | ThinkPad L520 |
| Build Year: | 2011 |
| Partnumber: | 5017-AD1 |
| Serial Number: | LR-8L4EV |
| Network Name: | PRIVATEER
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 10 / 10 |
| Known Defects: | Ok |
| Original Configuration by MTM: |
i3-2310M(2.1GHz), 4GB RAM, 320GB 5400rpm HD, 15.6in 1366x768 LCD, Intel HD Graphics, CDRW/DVDRW, 802.11bgn wireless, Bluetooth, 1Gb Ethernet, UltraNav, 6c Li-Ion, Win7 Pro 64
|
Обмен на Acer 350 |
| Location: | ThinkPads |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | Linux |
| Version: | Debian 13 |
| Shell: | KDE Plasma |
| Language: | RUS |
| OEM License: | No |
| Display Details |
| Screen Size: | 15.6" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 1366x768 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | AMD64 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Core i3-2310M |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 2100 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 4096 MB |
| RAM Configuration: | 2x2GB DDR3 |
| Primary Storage: | 120GB SATA SSD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | Intel |
| Video Chipset: | HD |
| Video RAM: | 8MB SMA |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | DVD-RW |
| Communications: | BT, WiFi 11b/g/n, LAN 1000, Modem 56k |
| Keyboard: | RU |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.