The Collection Catalogue:
SERVERGHOST Constellation X7/TE "HEIDI"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | SERVERGHOST Build |
| Brand: | SERVERGHOST |
| Model: | Constellation X7/TE |
| Build Year: | 2002 |
| Partnumber: | CNST-R860D-FT |
| Serial Number: | CN02-0011 |
| Network Name: | HEIDI
(Heidi the Waitress) |
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Check required |
| Location: | Warehouse |
| Motherboard & Chassis |
| Motherboard: | TYAN Thunder S2603 |
| Chipset: | i860 |
| Platform: | Socket 603 Dual |
| Case: | InWin Q500 |
| Case Type: | Tower |
| Form Factor: | EATX |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | 2x Xeon 2000 |
| CPU Count: | 2 |
| Cores and Clock: | |
| Memory & Storage |
| RAM: | 2048 MB |
| RAM Configuration: | 2GB RIMM RDRAM ECC |
| Primary Storage: | 36GB SCSI 68pin 10000rpm HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipset: | 128MB nVidia Quadro 4 XGL980 |
| Audio: | AC'97 Int |
| Connectivity & Expansion |
| Network Card: | Intel 10/100 LAN Int. |
| Drives: | 3.5" FDD, 24x/10x/40x CD-RW IDE, DVD-RAM IDE |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.