Main
News
The Showroom
The Catalogue
Analytics
The Blog
The Forum
The Articles
Think-Info
The Team
Resources
|
The Collection Catalogue:
SERVERGHOST Catalina P6/2 TE "HARRY"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | SERVERGHOST Build |
| Brand: | SERVERGHOST |
| Model: | Catalina P6/2 TE |
| Build Year: | 1998 |
| Partnumber: | CTL-BX440D-FT |
| Serial Number: | CT98-0087 |
| Network Name: | HARRY
(Harry Truman) |
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Check required |
| Location: | Warehouse |
| Motherboard & Chassis |
| Motherboard: | Asus P2B-DS |
| Chipset: | i440BX |
| Platform: | Slot 1 Dual |
| Case: | CWT Fulltower |
| Case Type: | Tower |
| Form Factor: | ATX |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | 2x Pentium II 350 |
| CPU Count: | 2 |
| Cores and Clock: | |
| Memory & Storage |
| RAM: | 1024 MB |
| RAM Configuration: | 1GB DIMM SDRAM |
| Primary Storage: | 18GB SCSI 68pin 10000rpm HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipset: | 32MB Matrox Millennium G400 DH AGP |
| Audio: | SB Live! PCI |
| Connectivity & Expansion |
| Network Card: | Intel 10/100 LAN PCI |
| Drives: | 3.5" FDD, CD-R 4x/8x SCSI, 250MB ZIP IDE |
|
No comments yet.