The Collection Catalogue:
SERVERGHOST Rotodyne I5V "HARRIET"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | SERVERGHOST Build |
| Brand: | SERVERGHOST |
| Model: | Rotodyne I5V |
| Build Year: | 1998 |
| Partnumber: | RTDN-VPX-MT |
| Serial Number: | RT99-0463 |
| Network Name: | HARRIET
(Harriet Hayward) |
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Check required |
| Location: | Warehouse |
| Motherboard & Chassis |
| Motherboard: | Zida 5SVA |
| Chipset: | VIA Apollo VPX |
| Platform: | Super 7 |
| Case: | AT Minitower |
| Case Type: | Tower |
| Form Factor: | Baby AT |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | IDT |
| CPU Model: | WinChip 200 |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | |
| Memory & Storage |
| RAM: | 64 MB |
| RAM Configuration: | 64MB SDRAM |
| Primary Storage: | 2 GB IDE HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipset: | 4MB S3 Virge PCI |
| Audio: | Yamaha 724 PCI |
| Connectivity & Expansion |
| Network Card: | Realtek 8139 10/100 LAN PCI |
| Drives: | 3.5" FDD, 45x CD-ROM IDE |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.