The Collection Catalogue:
IBM / Lenovo ThinkPad Z61t (Black) "COMMANDO"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | IBM / Lenovo |
| Model: | ThinkPad Z61t (Black) |
| Build Year: | 2006 |
| Partnumber: | 9441-CTO (W15) |
| Serial Number: | L3-BK026 |
| Network Name: | COMMANDO
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Ok |
| Original Configuration by MTM: |
Based on 9441-CTO: Celeron M 420(1.6GHz), 512MB RAM, 40GB 5400rpm HD, 14.1in 1280x800LCD, Intel 950, CDRW/DVD, Wireless upgradeable, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, IEEE 1394, Fingerprint reader, 4c Li-Ion batt, WinXP Pro
|
| Location: | ThinkPads |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | Linux |
| Version: | Hannah Montana Linux |
| Shell: | KDE3 |
| Language: | RUS |
| OEM License: | No |
| Display Details |
| Screen Size: | 14.0" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 1280x768 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Celeron M 420 |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 1600 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 2048 MB |
| RAM Configuration: | 2x1GB DDR2 |
| Primary Storage: | 40GB SATA HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | Intel |
| Video Chipset: | GMA950 |
| Video RAM: | 8MB SMA |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | DVD/CD-RW |
| Communications: | BT, WiFi 11b/g, LAN 1000, Modem 56k |
| Keyboard: | RU |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.