The Collection Catalogue:
SERVERGHOST Catalina P7/3 SE "BLACKIE"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | SERVERGHOST Build |
| Brand: | SERVERGHOST |
| Model: | Catalina P7/3 SE |
| Build Year: | 2003 |
| Partnumber: | CTL-P875-MT |
| Serial Number: | CT03-1828 |
| Network Name: | BLACKIE
(Blackie O'Reilly) |
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Check required |
| Location: | Warehouse |
| Motherboard & Chassis |
| Motherboard: | Intel D875PBZ |
| Chipset: | i875P |
| Platform: | Socket 478 |
| Case: | Inwin S506 |
| Case Type: | Tower |
| Form Factor: | ATX |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Pentium 4 3200 |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | |
| Memory & Storage |
| RAM: | 3072 MB |
| RAM Configuration: | 3GB DIMM DDR |
| Primary Storage: | 250GB SATA HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipset: | 128MB ATi Radeon 9600XT AGP |
| Audio: | Creative SB Live! 24-bit PCI |
| Connectivity & Expansion |
| Network Card: | Intel GbLAN Int. |
| Drives: | 3.5" FDD, DVD-RW 16x IDE |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.