The Collection Catalogue:
Toshiba Satellite Pro 6100 "BANDEIRANTE"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | Toshiba |
| Model: | Satellite Pro 6100 |
| Build Year: | 2002 |
| Partnumber: | PS610U-046T97 |
| Serial Number: | 13082539P |
| Network Name: | BANDEIRANTE
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 10 / 10 |
| Known Defects: | |
| Location: | Warehouse |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | OS/2 |
| Version: | OS/2 Warp 4 MCP2 |
| Shell: | OS/2 PM |
| Language: | RUS |
| OEM License: | No |
| Display Details |
| Screen Size: | 15.1" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 1400x1050 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Mobile Pentium 4m |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 1800 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 512 MB |
| RAM Configuration: | 2x256 DDR |
| Primary Storage: | 40GB IDE HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | nVidia |
| Video Chipset: | GeForce 4 420Go |
| Video RAM: | 16MB |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | DVD/CD-RW |
| Communications: | WiFi 11b, LAN 10/100, Modem 56k |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.