The Collection Catalogue:
IBM / Lenovo ThinkPad R500 "AMPHITRITE"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | Laptop |
| Brand: | IBM / Lenovo |
| Model: | ThinkPad R500 |
| Build Year: | 2010 |
| Partnumber: | 2734-7LG |
| Serial Number: | R8-YWYWG |
| Network Name: | AMPHITRITE
|
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Palmrest surface scratched |
| Original Configuration by MTM: |
P8600(2.4GHz), 3GB RAM, 320GB 5400rpm HD, 15.4in 1280x800 LCD, 128MB ATI Radeon HD3470, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, Camera, 6c Li-Ion, WinXP Pro
|
3500 + Авито доставка + док в комплекте + 8 Гбайт ОЗУ |
| Location: | ThinkPads |
| Operating System & Environment |
| OS Type: | Linux |
| Version: | Fedora Linux 15 |
| Shell: | Gnome 3 |
| Language: | RUS |
| OEM License: | No |
| Display Details |
| Screen Size: | 15.4" |
| Screen Type: | TFT TN |
| Resolution: | 1280x800 |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | AMD64 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | Core 2 Duo P8600 |
| CPU Count: | 1 |
| Cores and Clock: | 2x2400 |
| Memory & Storage |
| RAM: | 4096 MB |
| RAM Configuration: | 2x2GB DDR3 |
| Primary Storage: | 128GB SATA SSD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipmaker: | AMD / ATi |
| Video Chipset: | Mobility Radron HD3470 |
| Video RAM: | 128MB |
| Audio: | TRUE |
| Connectivity & Expansion |
| Drives: | DVD-RW |
| Communications: | BT, WiFi 11b/g, LAN 1000, Modem 56k |
| Keyboard: | RU |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.