The Collection Catalogue:
SERVERGHOST Spectre X7/TE "ALBERT"
[ ← Back to List ]
| General Information |
| Category: | SERVERGHOST Build |
| Brand: | SERVERGHOST |
| Model: | Spectre X7/TE |
| Build Year: | 2003 |
| Partnumber: | SPCT-7501ED-1U |
| Serial Number: | SP04-0052 |
| Network Name: | ALBERT
(Albert Rosenfield) |
| Condition, Notes & History |
| Condition: | 9 / 10 |
| Known Defects: | Check required |
| Location: | Warehouse |
| Motherboard & Chassis |
| Motherboard: | Gigabyte GS-SR125E |
| Chipset: | iE7501 |
| Platform: | Socket 604 Dual (1U) |
| Case: | Gigabyte GS-SR125E |
| Case Type: | Rack 1U |
| Form Factor: | 1U |
| Processor & Architecture |
| Architecture: | x86 |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | 2x Xeon 3000 |
| CPU Count: | 2 |
| Cores and Clock: | |
| Memory & Storage |
| RAM: | 4096 MB |
| RAM Configuration: | 4GB DIMM DDR Reg ECC |
| Primary Storage: | 3x74GB SCSI SCA 10000rpm HDD |
| Graphics & Multimedia |
| Video Chipset: | 8MB ATi Rage Int/PCI |
| Audio: | no Sound |
| Connectivity & Expansion |
| Network Card: | 2x Intel Int. |
| Drives: | 3.5" FDD, 24x CD-ROM IDE |
|
© 2008 - 2026, Vitaly Prokofiev and Digital Vintage. All rights reserved.
Follow us in Telegram: t.me/digitalvintage_ru
|
|
Sincerely yours,
|
|
|
Please login to leave a reaction or comment.
No comments yet.